Nieuws, statistieken & gidsen

Doorverkoopwaarde Salvage Title: Hoeveel Verlies Je & Hoe Maximaliseer Je

Een salvage title verlaagt de doorverkoopwaarde met 40-60%. Echte veilingdatabase-gemiddelden per make/model, hoe je de prijs maximaliseert. Maandelijks bijgewerkt vanuit onze 21M-lot dataset.

Een verkoper in Charlotte zette afgelopen augustus een 2018 Honda Pilot Touring op Facebook Marketplace. Schoon exterieur, 71.000 mijl, volledige onderhoudsgeschiedenis, recente banden. De prijs die hij koos — $14.800 — was bijna exact de Kelley Blue Book private-party value. Twee weken, drieënvijftig berichten, drie proefritten, nul biedingen boven $9.500. De auto had een rebuilt title na een hagelincident in 2022 in Texas, vermeld in zijn advertentie op regel twee. Kopers controleerden de VIN, zagen de salvage-geschiedenis en boden wat de markt daadwerkelijk betaalt voor een rebuilt 2018 Pilot in Charlotte: ongeveer $9.000-$10.000. Kelley Blue Book waardeert rebuilt titles niet apart — de meeste verkopers beseffen dat pas wanneer ze gaan verkopen.

Dit is de doorverkoopwaarde-realiteit voor salvage- en rebuilt-title voertuigen. Hoe groot de korting werkelijk is, wat de kloof bepaalt, echte gemiddelden uit veilinggegevens, en zeven concrete dingen die jij als verkoper kunt doen om het bovenste deel van de rebuilt-marktrange terug te halen in plaats van de bodem.

Data bijgewerkt op 2026-05-10. Bron: onze database met 21M+ lots van Copart en IAAI, maandelijks ververst.

Het antwoord in 30 seconden — typische daling van 40-60%

Een salvage-titled voertuig (verkocht als salvage, nog niet hersteld) verkoopt typisch voor 40-60% van de vergelijkbare clean-title retailwaarde. Een rebuilt-titled voertuig (gerepareerd en heringespecteerd) verkoopt typisch 20-40% onder vergelijkbare clean-title retail. Geen van beide kortingen verkleint over tijd — het rebuilt-stempel blijft voor altijd op de title staan en blijft de doorverkoop drukken gedurende de volledige eigendomscyclus van het voertuig.

De exacte korting hangt af van vijf zaken: het onderdelen-vraagprofiel van het model, het oorspronkelijke schadetype, de rebuildkwaliteit, de regionale markt en de documentatiekwaliteit bij verkoop. Een Honda Civic herbouwd na front-end schade in Californië met volledige bonnen verkoopt dichter bij de 20%-kortingsbodem. Een BMW 5-Series herbouwd na overstromingsschade in Florida met dunne documentatie verkoopt dichter bij de 50%-kortingsbodem. De spreiding is reëel en grotendeels in handen van de verkoper.

Type title Typische doorverkoopwaarde vs clean (% van clean retail) Typisch $-verlies op $20.000 clean baseline
Clean 100% $0
Rebuilt 60-80% $4.000-$8.000
Salvage (verkocht als salvage, rijklaar) 40-60% $8.000-$12.000
Parts-only 15-30% $14.000-$17.000
Certificate of destruction 5-15% (alleen schrootwaarde) $17.000-$19.000

Dit zijn gemiddelden uit de veilingdatabase over 50+ Amerikaanse metropolen in de afgelopen 18 maanden op onze dataset van 21M+ lots. Individuele uitkomsten variëren — zie methodologie hieronder.

Hoe salvage-status doorverkoopwaarde raakt — de 5 mechanismen

De korting is niet één factor. Het zijn vijf mechanismen die zich opstapelen, elk kost een stuk van de recovery-prijs.

Instorting van de koperspool

Een clean-title 2018 Honda Pilot heeft kopers in de hele tweedehandsmarkt: gezinnen, forenzen, dealers die voor inventaris kopen, fleet-rebuilders, exporthandelaren. Een rebuilt-title Pilot heeft ongeveer 30-40% van die koperspool — de kopers die financieren via grote banken, kopers wiens verzekeraar geen full coverage op rebuilt schrijft, en de meeste cash-kopers die om doorverkoopredenen simpelweg de voorkeur geven aan clean-title voertuigen lopen weg. Kleinere pool, minder concurrentie, lagere prijs.

Financieringsbeperkingen

De meeste grote banken (Chase, Bank of America, Wells Fargo, Capital One Auto) wijzen rebuilt-title onderpand volledig af. Lokale credit unions schrijven soms rebuilt-leningen tegen 1-3 punten boven clean-tarieven. Gespecialiseerde buy-here-pay-here-geldverstrekkers en dealer-arranged rebuilt financiering bestaan tegen hogere tarieven. Het praktische resultaat: ongeveer de helft van de kopers die anders je voertuig zouden overwegen kan er geen lening op krijgen. Cash- en credit-union-kopers domineren, en beide groepen verwachten een prijskorting.

Verzekeringsbeperkingen

Ongeveer 30% van de grote Amerikaanse verzekeraars schrijft full coverage op rebuilt-title voertuigen. State Farm, Allstate, Liberty Mutual, USAA, Travelers en American Family wijzen af in de meeste staten. Progressive, Geico (afhankelijk van staat), Nationwide en Farmers schrijven met een toeslag van 15-25%. De rebuilt title insurance guide behandelt de matrix van 50 staten en 10 verzekeraars dieper. Kopers die een voertuig niet kunnen verzekeren, kopen het niet, en de verzekeringsvraag filtert een betekenisvol deel van de koperspool weg voordat ze ooit een bod doen.

Stigma en gepercipieerd risico

Zelfs kopers die een rebuilt-title voertuig kunnen financieren en verzekeren doen dat vaak niet vanwege gepercipieerd risico. De auto was ooit total loss. De rebuildkwaliteit varieert per shop, per staat en per inspecteur. Pre-existente structurele schade kan maanden na aankoop opduiken. Kopers prijzen deze risico's in zelfs als de rebuild goed is uitgevoerd. De stigmakorting is op zichzelf zo'n 10-15%, zelfs op een perfect herbouwd voertuig.

Staat-per-staat doorverkoopregels

Sommige staten maken rebuilt-voertuigen moeilijker te verkopen. Californië vereist odometer-statement disclosure en salvage-history disclosure bij elke private-party verkoop; verzwijgen is grond voor een rescission-claim. Massachusetts en New Jersey vereisen salvage-history op het titledocument en de bill of sale. Florida en Texas hebben zwakkere disclosure-regels maar sterker koperzijde title-pull-gedrag — kopers draaien hun eigen NMVTIS- of Carfax-check voor betaling. De staat waar je verkoopt beïnvloedt de korting met 3-7% in beide richtingen, voornamelijk via het vertrouwen van de koper in zijn eigen due diligence.

Voor diepere context over wat salvage betekent en hoe het wordt toegewezen, zie onze salvage title explainer.

Echte veilingdatabase-gemiddelden — topmodellen

Hier is de proprietaire data. Steekproef is 21M+ lots over Copart en IAAI van januari 2024 tot april 2026, gefilterd op vergelijkbare trim, mileage-band (binnen 10% van clean baseline) en metro-regio. Clean-title gemiddelden komen uit KBB, Edmunds, NADA en Cars.com-advertenties gefilterd op dezelfde trim, mileage en regio. Rebuilt-title gemiddelden komen uit Marketplace-, Craigslist- en dealeradvertenties gefilterd op dezelfde trim. Salvage-gemiddelden zijn directe veiling-verkoopprijzen uit onze database.

Methodologie

Steekproefgrootte: 21M+ veilinglots (Copart en IAAI) plus ongeveer 850.000 retailadvertenties cross-referenced voor clean-title gemiddelden. Datumbereik: januari 2024 tot april 2026. Verversingscadans: maandelijks. Bron voor salvage-gemiddelden: directe sold-price records van Copart- en IAAI-veilingen opgeslagen in onze database. Bron voor clean-title baseline: KBB private-party value plus retail-listing gemiddelden cross-checked tegen onze interne records. Bron voor rebuilt-gemiddelden: retail-listing scrapes plus onze interne sales records op rebuilt-title eenheden. Vergelijkbaarheidsfilters: zelfde modeljaar, zelfde trim, mileage binnen 10% van baseline, zelfde regionale markt.

Een paar voorbehouden. Veiling-verkoopprijzen op salvage-eenheden bevatten de buyer fee maar niet transport- of rebuildkosten. Retail rebuilt-gemiddelden weerspiegelen wat private-party verkopers daadwerkelijk ontvangen na disclosure, wat lager ligt dan hun vraagprijs. Outliers (zeer lage mileage, zeer hoge mileage, exotische damage codes) zijn gefilterd. Gemiddelden zijn pre-tax en pre-title-fee.

Topmodellen per doorverkoopwaarde-delta

Make / model Clean retail gem. Salvage veiling gem. Rebuilt retail gem. % delta (rebuilt vs clean) Steekproefgrootte
Honda Civic LX 2019 $17.800 $7.400 $13.200 -26% 4.820
Toyota Camry SE 2019 $19.400 $8.100 $14.300 -26% 4.165
Honda Accord EX-L 2018 $19.500 $8.500 $13.500 -31% 3.890
Toyota Corolla LE 2020 $18.200 $7.900 $13.800 -24% 3.710
Ford F-150 XLT 2019 $28.400 $13.200 $20.800 -27% 3.580
Chevrolet Silverado 1500 LT 2019 $26.800 $12.400 $19.500 -27% 3.210
Honda CR-V EX 2019 $21.500 $9.800 $15.800 -27% 2.975
Toyota RAV4 XLE 2020 $23.800 $11.400 $17.200 -28% 2.840
Nissan Altima SV 2019 $16.200 $6.400 $11.800 -27% 2.610
Hyundai Elantra SEL 2019 $14.800 $5.900 $10.800 -27% 2.395
Ford Escape SE 2019 $17.400 $7.200 $12.500 -28% 2.180
Toyota Tacoma SR5 2019 $28.400 $14.800 $21.600 -24% 2.045
Jeep Grand Cherokee Limited 2019 $24.200 $10.400 $16.800 -31% 1.920
Subaru Outback Limited 2019 $22.800 $10.200 $16.400 -28% 1.815
BMW 3 Series 330i 2018 $24.500 $9.800 $15.400 -37% 1.690
Mercedes-Benz C300 2018 $26.800 $10.200 $16.400 -39% 1.540
Audi A4 Premium 2018 $25.400 $9.800 $15.800 -38% 1.420
Lexus ES 350 2019 $28.400 $12.400 $19.200 -32% 1.310
Tesla Model 3 Long Range 2020 $32.800 $14.200 $21.400 -35% 1.180
Acura TLX Tech 2019 $22.400 $9.200 $14.800 -34% 1.065

Outliers — kleinste en grootste delta

De patronen in de tabel zijn consistent genoeg om samen te vatten. Mainstream high-volume modellen (Honda, Toyota, Ford, Chevrolet) clusteren in de 24-28% rebuilt-kortingsrange. Premium- en luxe-merken (BMW, Mercedes-Benz, Audi, Tesla, Lexus, Acura) clusteren in de 32-39% range, deels omdat onderdelenkosten op toekomstige storingen hoger liggen (verzekeraars en kopers prijzen het risico in), deels omdat de koperspool voor premium-tweedehands kleiner en risico-averser is op title-stempels.

De kleinste delta's in onze dataset liggen bij Toyota Tacoma (-24%) en Toyota Corolla (-24%) — beide hebben ongebruikelijk sterke onderdelenvraag en een koperspool met monteurs, fleet-operators en rebuilders die actief de voorkeur geven aan Toyota's voor rebuilds. De grootste delta's liggen bij Mercedes-Benz C-Class (-39%), Audi A4 (-38%) en BMW 3 Series (-37%) — premium kleine sedans waar rebuildkwaliteit het meest telt en de koperspool het meest conservatief is.

Voor modellen die niet in de tabel staan is een redelijke startschatting 25-30% rebuilt-korting op mainstream merken, 32-40% op premium merken. Pas dan aan voor schadetype, regionale markt en documentatiekwaliteit.

Salvage vs rebuilt — doet de bump terug minder pijn?

Een veelgestelde vraag van rebuilders: als ik een salvage-auto rebuild en als rebuilt verkoop, hoeveel haal ik dan terug boven wat ik zou krijgen door als salvage te verkopen?

Typische rebuilt-title recovery — 10-20% boven salvage-bodem

Kijkend naar de tabel hierboven is de rebuilt-title doorverkoopprijs ongeveer 60-80% van clean retail, terwijl de salvage-title veilingprijs ongeveer 40-60% is. De bump van verkopen-als-salvage naar verkopen-als-rebuilt is ongeveer 15-25 procentpunten van clean retail. Op een $20.000 clean baseline is dat $3.000-$5.000 extra doorverkooprecovery van het afronden van de rebuild.

Maar die recovery is geen winst. Het is bruto-omzet tegen rebuildkosten. Een typische mid-tier rebuild op een mainstream model kost $3.500-$6.500 in onderdelen en arbeid (meer op premium merken, minder op simpele cosmetische rebuilds). State inspection kost $40-$400. De tijd van de verkoper en gereedschapskosten zijn reëel. Netto rebuild-marge landt op $0-$2.000 op de meeste klussen tegen full-shop arbeidstarieven, en $1.500-$4.500 als de verkoper een monteur is die het werk in-house doet.

Kosten van rebuild vs upside-wiskunde

De rebuild-wiskunde werkt voor drie kopersprofielen: werkende monteurs met in-house arbeidscapaciteit, body shops met idle capacity en rebuilders die zich specialiseren op een specifiek platform (Toyota Tacoma-rebuilders, Honda Civic-rebuilders, F-150-rebuilders) en een diep onderdelen- en procesvoordeel hebben. Voor iedereen anders ligt de wiskunde dichter bij break-even of licht negatief als je tijd, kapitaal en risico meerekent.

Als je een salvage-voertuig hebt gekocht met de verwachting om te rebuilden en voor winst door te verkopen — reken eerlijk door voordat je meer kapitaal vastlegt. De veilingkorting is reëel; de rebuild-marge vaak niet. Voor diepere analyse van de rebuild trade-offs, zie compare all 3 title types side by side en de rebuilt title insurance guide.

7 hefbomen om de doorverkoopprijs van een salvage-auto te maximaliseren

Als je een rebuilt- of salvage-voertuig verkoopt, zijn deze zeven dingen die de recovery-prijs naar het bovenste deel van de marktrange duwen. De meeste verkopers laten $1.500-$4.000 op tafel liggen door ze over te slaan.

1. Documentatie — bewaar elke bon

Kopers betalen meer voor rebuilt-voertuigen met volledige documentatie. Het minimale dossier: het door de staat uitgegeven rebuilt title certificaat, het rebuild inspection certificaat, elke onderdelenbon met VIN-cross-reference, elke labor invoice, foto's van het rebuildproces (voor, tijdens, na), en het originele salvage title document als je een kopie hebt. Verkopers met dit dossier halen 8-15% meer terug dan verkopers zonder. Kopers betalen voor vertrouwen.

2. Staats-rebuild-inspectiecertificaat

Sommige staten geven een grondiger rebuild inspection certificaat dan andere. De CHP-administered inspection van Californië, Florida's volledige VIN-en-onderdelen-inspectie op het staatskantoor en New York's DMV physical inspection genieten het meeste respect bij downstream-kopers. Als de inspectie is uitgevoerd in een staat met een sterk inspectieprogramma, vermeld dat dan in de advertentie. Werd hij gedaan in een staat met een zwakker programma, overweeg dan een third-party inspection van een gerespecteerde monteur als aanvulling op het staatsdocument.

3. Pre-sale safety inspection (3rd party)

Een third-party safety inspection van een gerespecteerde onafhankelijke monteur ($75-$200) is de hefboom met het hoogste ROI in deze lijst. Het inspectierapport wordt een vertrouwenssignaal waardoor kopers tegen een hogere prijs durven committeren. We hebben verkopers $1.000-$2.500 boven de no-inspection-prijs zien halen op hetzelfde voertuig. Kies een monteur zonder relatie met de rebuild shop — onafhankelijkheid telt.

4. Foto's van het reparatieproces

Kopers willen rebuildkwaliteit zien. Een gedocumenteerde voor/tijdens/na fotoset (15-30 foto's die de oorspronkelijke schade, de onderdelenvervanging tijdens en het afgewerkte werk tonen) bouwt vertrouwen en laat kopers verifiëren wat daadwerkelijk vervangen is. Dit is vooral materieel bij premium merken waar kopers sceptisch staan tegenover cosmetic-only rebuilds. Verkopers met rebuild-fotodossiers rapporteren 5-10% hogere finale verkoopprijzen.

5. Prijsstrategie — onder KBB clean gemiddelde

Adverteer niet op KBB clean private-party value. Kopers draaien de VIN, zien de salvage-historie en lowballen agressief of lopen weg. Adverteer op 65-75% van KBB clean voor rebuilt-voertuigen, afhankelijk van documentatiekwaliteit en schadetype. Underprice de voor de hand liggende bezwaren uit het gesprek. Verkopers die op clean-title-prijzen adverteren en de rebuilt-status proberen te verdedigen, doen er bijna altijd langer over en verkopen voor minder.

6. Kanaalkeuze — private party vs trade-in vs export

Drie kanalen voor het verkopen van rebuilt-voertuigen, met zeer verschillende recovery-prijzen.

Private party (Facebook Marketplace, Craigslist, AutoTrader): hoogste recovery-prijs (typisch 70-80% van clean retail) maar langste time-to-sale (3-8 weken) en meeste disclosure-frictie. Het best voor verkopers met tijd en geduld.

Trade-in naar dealer: laagste recovery-prijs (typisch 40-60% van clean retail). De meeste dealers nemen rebuilt sowieso niet aan, en degenen die dat wel doen bieden wholesale-floor pricing. Het best voor verkopers die snel uit moeten en geen private-party transacties willen managen.

Export naar overzeese markten: middenrecovery (typisch 60-70% van clean retail) op populaire Amerikaanse exportmodellen (Toyota, Honda, Ford pickups). Volume-exportkopers verschepen naar Afrika, Centraal-Amerika en delen van Oost-Europa waar title-brand recognition zwakker is. Vereist samenwerking met een Amerikaanse exportmakelaar. De moeite waard om te prijzen als je model op de populair-exportlijst staat.

7. Disclosure-eerlijkheid — bescherming tegen rescission

Onthul de title-status schriftelijk in de advertentie, in de bill of sale en in elke communicatie met de koper. Verzwijgen van een rebuilt title kan leiden tot een rescission lawsuit (de koper eist zijn geld terug, plus schadevergoeding) onder de meeste staats-consumer-protection wetten. De kortetermijn-prijswinst van het verbergen van de title valt in het niet bij het procesrisico. Onthul, prijs ervoor en verkoop aan een koper die weet wat hij koopt. De koper die het na verkoop ontdekt klaagt bijna altijd aan, en de rescission-rate is hoog genoeg dat ervaren verkopers altijd vooraf onthullen.

Hoe kopers je salvage-VIN verifiëren — wat te verwachten

Elke geraffineerde koper draait je VIN door drie bronnen voordat hij betaalt. Weten wat ze zullen zien is de beste manier om prijsverwachtingen te zetten en verspilde bezichtigingen te vermijden.

Ten eerste NMVTIS via een approved provider ($2-5). NMVTIS toont elke staat die een title voor de VIN heeft uitgegeven, met het stempel bij elke uitgifte — het salvage-event, de rebuild-heruitgifte en eventuele latere overdrachten. Dit is het federale title-brand registry en het vangt alles wat Amerikaanse verzekeraars en DMV's rapporteren.

Ten tweede Carfax of AutoCheck ($24-40). Carfax rekent $39,99 per single (gepubliceerd 2026-Q1, verifieer bij provider) en AutoCheck (Experian) rekent $24,99 per single (zelfde voorbehoud). Beide voegen ongevallenrecords, onderhoudshistorie, kilometerstandhistorie en aantal vorige eigenaren toe. Carfax vangt ongeveer 80% van ongelukken; AutoCheck ongeveer 70% maar bevat veiling-records die Carfax soms mist. Beide tonen het salvage-event duidelijk.

Ten derde onze auction-history database (check this VIN's market value free, gratis) toont het originele Copart- of IAAI-veilingrecord: verkoopprijs bij salvage, damage code bij verkoop, verkoopdatum, veilinglocatie. Dit zijn data die Carfax en AutoCheck niet altijd bevatten, en het geeft de koper een precieze lezing van wat je voertuig waard was bij salvage en in welke schadestaat het was. Voor een diepere betaalde pull bundelt Get full VIN report ($7.99) NMVTIS title-brand record plus accident- en recall-data — dezelfde scope als Carfax tegen een vijfde van de prijs.

Als je verkoper bent, draai dan alle drie op je eigen VIN voordat je adverteert. Wat de koper ook gaat vinden, jij zou het al gezien moeten hebben en een antwoord op moeten hebben. Verrassingen in het verificatieproces van de koper doden deals aan de onderhandelingstafel.

Volgende stappen — verifieer voordat je adverteert

De doorverkoopwaarde-wiskunde is de ene helft van de rebuilt- en salvage-vergelijking; de rest is koper-vertrouwens-wiskunde. De koper die je 75% van clean retail betaalt in plaats van 60% betaalt voor documentatie, inspectie en verifieerbare title-historie. Bouw dat dossier voordat je adverteert.

Als je op zoek bent naar actuele rebuilt- of salvage-inventaris: Browse all salvage-title vehicles in our database toont live inventaris over makes, schadetypes en metro-markten. Voor bredere title-status context geeft de glossary: salvage title de één-paragraaf-referentie, behandelt parts-only vs cert of destruction de edge cases onder salvage, en is compare VIN report providers de side-by-side over Carfax, AutoCheck en ons eigen rapport. De compare all 3 title types side by side post is de beste single-pagina vergelijking als je het volledige title-status plaatje wilt.

Veelgestelde vragen

Hoeveel verlaagt een salvage title de waarde van een auto?

Een salvage-titled voertuig (verkocht als salvage, nog niet hersteld) verkoopt typisch voor 40-60% van de vergelijkbare clean-title retailwaarde. Een rebuilt-titled voertuig (gerepareerd en heringespecteerd) verkoopt typisch 20-40% onder vergelijkbare clean-title retail. Op een $20.000 clean baseline is dat $8.000-$12.000 waardeverlies als salvage en $4.000-$8.000 als rebuilt. De korting verkleint niet over tijd — het title-stempel blijft permanent in het record en blijft de doorverkoop drukken gedurende de volledige eigendomscyclus van het voertuig.

Kan ik een salvage-auto überhaupt verkopen?

Ja, in elke Amerikaanse staat. Salvage-titled voertuigen mogen niet op openbare wegen rijden maar kunnen legaal worden verkocht aan andere kopers (rebuilders, parts harvesters, exporteurs). Rebuilt-titled voertuigen kunnen worden verkocht aan elke koper met volledige disclosure van de title-status. De frictie is koperspoolgrootte en prijs, niet legaliteit. De meeste staats-consumer-protection wetten vereisen schriftelijke disclosure van de salvage- of rebuilt-title in de bill of sale.

Hoe prijs ik een rebuilt-title auto voor verkoop?

Begin op 65-75% van KBB private-party value voor clean equivalent. Pas naar boven aan als je volledige documentatie hebt (onderdelenbonnen, rebuildfoto's, third-party inspection report) en de inspectie is gedaan in een staat met een sterk rebuild-inspection programma (CA, FL, NY, PA). Pas naar beneden aan als documentatie dun is, inspectie is gedaan in een zwakkere staat (OH, IN), of het schadetype carrier-hostile was (water/flood, brand, undercarriage). De meeste rebuilt-voertuigen worden binnen 4-8 weken in deze prijsrange verkocht.

Toont Carfax salvage titles?

Ja. Carfax haalt title-brand data uit NMVTIS, het federale title-brand registry, en rapporteert het salvage-event in elk rapport. AutoCheck doet hetzelfde. Beide rapporten tonen de staat die het salvage-stempel uitgaf, de datum en eventuele latere rebuilt-title heruitgifte. De data zijn verplicht: Amerikaanse verzekeraars en DMV's zijn wettelijk verplicht om total-loss verklaringen binnen 30 dagen in NMVTIS te rapporteren, en zowel Carfax als AutoCheck halen uit NMVTIS-approved providers.

Neemt een dealer een salvage trade-in aan?

De meeste franchise-dealers accepteren geen salvage- of rebuilt-title trade-ins omdat hun wholesale-kopers ze niet aannemen via standaard veilingkanalen. Een klein aantal onafhankelijke dealers en salvage-specialty dealers nemen ze tegen 40-60% van clean retail wholesale. Als je snel een rebuilt-voertuig moet inruilen, verwacht een laag bod of bereid je voor om privé te verkopen.

Wat is de beste maand om een rebuilt-title auto te verkopen?

Lente en vroege zomer (maart-juni) zien de sterkste vraag naar tweedehandsauto's en de hoogste recovery-prijzen op rebuilt-voertuigen. Herfst en winter (oktober-februari) zien prijzen 5-10% lager. Binnen het jaar is de slechtste tijd om rebuilt te verkopen direct na een grote weersgebeurtenis (orkaan, hagelstorm) in je regio — flood- en hailkopers overspoelen de markt met afgeprijsd rebuilt-inventaris en drukken de prijzen.

Moet ik een salvage-auto rebuilden om hem te verkopen?

Soms. De rebuild-bump van salvage-doorverkoop naar rebuilt-doorverkoop is ongeveer 15-25 procentpunten van clean retail (ongeveer $3.000-$5.000 op een $20.000 baseline). Rebuildkosten zijn typisch $3.500-$6.500 plus inspectie. Netto-marge is $0-$2.000 tegen full-shop arbeid, $1.500-$4.500 als je het werk zelf doet. De wiskunde werkt voor werkende monteurs, body shops met idle capacity en platform-gespecialiseerde rebuilders. Voor iedereen anders is verkopen als salvage aan een rebuilder doorgaans schoner dan rebuilden en doorverkopen.

Hoe verifiëren kopers mijn rebuildkwaliteit?

Geraffineerde kopers draaien de VIN door NMVTIS, Carfax of AutoCheck en onze auction-history database. Ze kijken naar de oorspronkelijke damage code, verkoopprijs bij salvage, rebuild-inspection staat en eventuele heruitgiftedetails. Vervolgens verwachten ze je documentatiedossier (onderdelenbonnen, foto's, third-party inspection) en willen ze vaak een pre-purchase inspection door hun eigen monteur. Verkopers die dit alles vooraf georganiseerd hebben sluiten 30-40% sneller en tegen 8-15% hogere finale prijzen dan verkopers die dat niet doen.

Meer op het blog: